Pogoria

Polski

Trapani i Erice - Sycylia

Standardowa procedura wejścia do portu, wizyta służb granicznych i już można zejść na ląd. 2 dni postoju w porcie, solidna porcja odpoczynku do bujania i okazja to wspólnego wieczoru. Po śniadaniu robimy szybko zakupy, na jednym z wielu kolorowych straganów z owocami Sycylijczycy częstują pomarańczami. Widać ze ludzie są tu biedniejsi niż na północy, ale za to mili, otwarci uczynni. Wsiadamy w autobus i jedziemy do miasteczka fizyków - Erice. Położone wysoko nad nad poziomem morza, przywitało nas gęstą mgłą. W tym miejscu czas zatrzymał się przed wiekami.

Monaco

Piersze wyjście z portu - niesamowite i niepowtarzalne przeżycie. Pierwsze osoby dopada choroba morska, ja jakoś się trzymam ;-) Płyniemy wzdłuż wybrzeża do Monaco, gdzie mamy zatankować paliwo. Ciąg dalszy nauki podstaw żeglowania i poruszania się na pokładzie. Widzimy już nasz dzisiejszy cel - teraz czeka nas dużo trudniejsze zadanie wejścia do portu. Zapada już zmrok gdy dostajemy pozwolenie zejścia na ląd. Miasto przepiękne, rozświetlone mnóstwem lamp. Najważniejsze miejsca które odwiedzamy to zamek i kasyno. Po powrocie zgranie zdjęć przygotowanie relacji na stronę rejsu.

Genua

I zaczęło się! Autobusem do Genui, która powitała nas deszczem. Po przeniesieniu swoich rzeczy oraz zaopatrzenia na pokład przechodzimy podstawowe szkolenie z zasad bezpieczeństwa. Wieczorem wyjście do portu. Miasto jest bardzo czyste, zabytki zadbane, widać duże nakłady pracy włożone w jego utrzymanie. W sklepach, restauracjach i winiarniach obsługa stara się jak może by klient wyszedł zadowolony. Drobne zakupy, telefony do Polski i czas wracać na pokład.

Na pokładzie Pogorii

Kiedyś, jeszcze za poprzedniego ustroju kapitan Baranowski wpadł na pomysł "szkoły pod żaglami", więc dlaczego nie może być "Fizyki pod żaglami". Dr. Jan Grabski poddał pomysł - chętnych zgłosiło się aż nadto. Pomysł prosty - płyniemy, wykonujemy normalne obowiązki załogi, a w wolnych chwilach przygotowujemy eksperymenty na "Festiwal nauki".

Subskrybuj RSS - Pogoria