Komunikat o błędzie

  • Deprecated function: Unparenthesized `a ? b : c ? d : e` is deprecated. Use either `(a ? b : c) ? d : e` or `a ? b : (c ? d : e)` in include_once() (line 1389 of /home/morowiec/public_html/morowiec7/web/includes/bootstrap.inc).
  • Deprecated function: Unparenthesized `a ? b : c ? d : e` is deprecated. Use either `(a ? b : c) ? d : e` or `a ? b : (c ? d : e)` w require_once() (linia 10 z /home/morowiec/public_html/morowiec7/web/sites/all/modules/contrib/ip_geoloc/views/ip_geoloc_plugin_style_map.inc).
  • Notice: Trying to access array offset on value of type null w omega_pager() (linia 39 z /home/morowiec/public_html/morowiec7/web/sites/all/themes/contrib/omega/omega/includes/omega.theme.inc).
  • Notice: Trying to access array offset on value of type null w omega_pager() (linia 62 z /home/morowiec/public_html/morowiec7/web/sites/all/themes/contrib/omega/omega/includes/omega.theme.inc).

Wesoły cmentarz w Sapanta

Kraj: 
Rumunia

Cimitirul Vesel zlokalizowany jest w miejscowości Sapanta, około 300-400m od głównej drogi 19 (nie jest z niej widoczny). Pierwszy kolorowy nagrobek powstał w 1935 roku, wykonany przez miejscowego rzeźbiarza Ioan Stan Patraş. Na każdym z nich znajduje się ilustracja mówiąca o życiu danego człowieka lub przyczynie jego śmierci.

Około 3 km od cmentarza znajduje się camping. Nocować można na polu namiotowym, w domkach lub w pokojach w głównym budynku. Na miejscu znajduje się całkiem przyzwoita restauracja.

Na północ od drogi 19 znajduje się cerkiew pod wezwaniem Archanioła Michała. Jest to najwyższa drewniana konstrukcja w Rumunii.

Na południe biegnie droga 183. Jest ona ciekawa, przejezdna choć niełatwa. Przy deszczowej pogodzie może być za trudna dla ciężkich enduro lub motocykli na gładkich oponach. Samochodem terenowym może być miejscami za wąsko. Załączony ślad prowadzi nieco inaczej niż podaje google maps. Najtrudniejsze elementy znajdują się na odcinku poza oficjalnym przebiegiem. Niemniej jednak warto wjechać na połoninę ze względu na widoki.

Odwiedzone podczas: 
ZałącznikWielkość
Plik sapanta.kmz10.69 KB