Park Narodowy Oulanka

Kraj: 
Finlandia

Oulanka jest wspaniałym cel wędrówek. Popularne szlaki Karhunkierros (niedźwiedzie) turystyczne prowadzą przez Park Narodowy. Piesi mogą uzyskać ogólny obraz charakteru parku i zobaczyć nawet nawet podczas jednodniowych wycieczek.

Park Narodowy Oulanka położony jest w gminach Kuusamo i Salla w północno-wschodniej Finlandii. Park kończy się na granicy państwowa. Po drugiej stronie w Rosji jest Paanajärvi Park Narodowy (eng.paanajarvi-park.com), który powstał w 1992 roku. Krajobraz składa się z sosnowych lasów, dolin rzecznych z piaszczystymi brzegami i progami, a na północy rozległymi torfowiskami. Obszar ten jest bogaty w wiele gatunki zwierząt i roślin, a tym również zagrożone wyginięciem.

Pieni Karhunkierros

Szlak ma 12 km długości i zajmuje około 5 do 6 godzin. Trasa znajduje się w południowej części parku. Zaczyna się i końcy na parkingu w Juuma, lecz można udać sie również na parking koło Basecamp. Szlak jest bardzo wymagający. Biegnie on wzdłuż brzegu rzeki Kitkajoki i jest doskonałą okazją do odkrywania wspaniałej scenerii parku.

Odwiedzone podczas: 
ZałącznikWielkość
Plik oulankanationalpark.kmz3.12 KB