Komunikat o błędzie

Deprecated function: Unparenthesized `a ? b : c ? d : e` is deprecated. Use either `(a ? b : c) ? d : e` or `a ? b : (c ? d : e)` in include_once() (line 1389 of /home/morowiec/public_html/morowiec7/web/includes/bootstrap.inc).

Metso Paper i rejs po jeziorze Päijännejarvi

Data: 
18.08.2005

Zapowiada się bardzo intensywny dzień. O 8.45 zbiórka pod uczelnia i jedziemy do firmy Metso Paper na prezentacje dotycząca zastosowania sieci w biznesie. Przedsiębiorstwo zajmuje się głownie produkcja papieru i urządzeń do jego wytwarzania na całym świecie. Wiadomo przestój dużej produkcyjnej firmy to ogromne straty, dlatego postanowiono produkować inteligentne maszyny. Szereg czujników podłączony jest do komputera który zbiera je i wysyła do centralnego serwera. Tam są one obrabiane, i jeżeli jest taka potrzeba klient informowany jest ze powinien sprawdzić dany element. Tak samo w przypadku awarii urządzenia widomo gdzie leży przyczyna i technicy na miejscu informowani są co i jak należy zrobić. Pozwala to zaoszczędzić mnóstwo czasu i pieniędzy. Po powrocie dopracowujemy prezentacje i pędzimy coś zjeść.

O godzinie 17 zbiórka przed M/S Rhea, płyniemy na rejs po okolicznych jeziorach. Cel Manniemi, gdzie czeka już na nas sauna i barbecue. Wspólny piknik, śmiech zabawa... Dla niektórych jak Mai, była to całkowita nowość - czegoś takiego to w Chinach nie mamy... Wracamy wieczorem, podziwiając wspaniały zachód słońca i nocna Jyväskyle.