Komunikat o błędzie

  • Deprecated function: Unparenthesized `a ? b : c ? d : e` is deprecated. Use either `(a ? b : c) ? d : e` or `a ? b : (c ? d : e)` in include_once() (line 1389 of /home/morowiec/public_html/morowiec7/web/includes/bootstrap.inc).
  • Deprecated function: Unparenthesized `a ? b : c ? d : e` is deprecated. Use either `(a ? b : c) ? d : e` or `a ? b : (c ? d : e)` w require_once() (linia 10 z /home/morowiec/public_html/morowiec7/web/sites/all/modules/contrib/ip_geoloc/views/ip_geoloc_plugin_style_map.inc).
  • Notice: Trying to access array offset on value of type null w omega_pager() (linia 39 z /home/morowiec/public_html/morowiec7/web/sites/all/themes/contrib/omega/omega/includes/omega.theme.inc).
  • Notice: Trying to access array offset on value of type null w omega_pager() (linia 62 z /home/morowiec/public_html/morowiec7/web/sites/all/themes/contrib/omega/omega/includes/omega.theme.inc).

Inari

Kraj: 
Finlandia

Małe senne miasteczko jest jednym z moich ulubionych miejsc w całej Finlandii. Prowadzi do niego niesamowita kręta droga z miejscowości Ivalo - jadę szczytem wzgórza zakręt i z jednej strony mam jezioro, kolejny i woda po obu stronach drogi. Wrażenie niesamowite.

Inari zlokalizowane jest nad jeziorem Inarijärvi będącym trzecim pod względem wielkości w kraju. Posiada ono ponad 3000 wysp w sumie. Do najbardziej znanych wysp jeziora należą Hautuumaasaari ("Cmentarna wyspa"), który służyła jako cmentarz starożytnych Lapończyków i Ukonkivi, historycznym mieszkańcom okolicy. Wystepują w nim następujące gatunki ryb: pstrąg, łosoś jeziorowy, lipień, okoń, szczupak i wiele innych. Warto wybrać się na wycieczkę statkiem po Inarijärvi.

W protestanckim kościele można spróbować soku żurawinowego i napić się kawy, natomiast w bibliotece można bezpłatnie skorzystać z internetu. Znajduje się tutaj muzeum Saamów Siida.

W miasteczku znajduje się kemping Uruniemi, który mogę spokojnie polecić. Czysto i w miarę tanio. Dostępne są łózka dla 53 osób w domkach lub pokojach. Do domki posiadają ogrzewanie elektryczne, płyty grzejne, lodówki i naczynia. Niektóre z kabin oaz pokoje posiadają WC, prysznic, sauna i telewizję.

ZałącznikWielkość
Plik inari.kmz1.65 KB