Komunikat o błędzie

Deprecated function: Unparenthesized `a ? b : c ? d : e` is deprecated. Use either `(a ? b : c) ? d : e` or `a ? b : (c ? d : e)` in include_once() (line 1389 of /home/morowiec/public_html/morowiec7/web/includes/bootstrap.inc).

Jyväskylä

Data: 
08.08.2005

Pierwszy dzień zajęć w szkole, rano pobudka, śniadanie, potem studiowanie mapy jak dojechać na zajęcia. Przed 9 melduje się pod gmachem, szybko znajduje sale i zaczyna się. Budynek Wydziału Fizyki ma zaledwie kilka lat, posiada świetnie wyposażone sale wykładowe, stołówkę i wiele udogodnień dla studentów. Wykład z "Nano Biointerfaces - Materials, Surface Science and Nanotechnology Perspectives" prowadzi prof. Bengt Kasemo ze Szwecji, w zupełnie inny sposób niż u nas - większy nacisk kładziony jest na zrozumienie tematyki. Pierwsze wykłady stanowią wprowadzenie do tematyki nano-nauki.

Po wykładach wracam do akademika - mam około 6km w jedna stronę.

Wieczorem oficjalne rozpoczęcie szkoły, zorganizowane w muzeum Centralnej Finlandii, która w poprzednich latach było w weekend poprzedzający zajęcia, w tym nie było to możliwe z powodu Neste Rally Finland. Po oficjalnych przemówieniach rozpoczyna cześć artystyczna (występ lokalnego zespołu folkowego) i poczęstunek. Na koniec wszyscy udają się do pubu Sohvi. Dzielimy się pierwszymi wrażeniami ze szkoły i Finlandii. Powstaje powiedzonko "punktualny jak fiński pks" którym podróżowała reszta ekipy z Polski i który nigdy nie miał opóźnień.