Komunikat o błędzie

  • Deprecated function: Unparenthesized `a ? b : c ? d : e` is deprecated. Use either `(a ? b : c) ? d : e` or `a ? b : (c ? d : e)` in include_once() (line 1389 of /home/morowiec/public_html/morowiec7/web/includes/bootstrap.inc).
  • Deprecated function: Unparenthesized `a ? b : c ? d : e` is deprecated. Use either `(a ? b : c) ? d : e` or `a ? b : (c ? d : e)` w require_once() (linia 10 z /home/morowiec/public_html/morowiec7/web/sites/all/modules/contrib/ip_geoloc/views/ip_geoloc_plugin_style_map.inc).
  • Notice: Trying to access array offset on value of type null w omega_pager() (linia 39 z /home/morowiec/public_html/morowiec7/web/sites/all/themes/contrib/omega/omega/includes/omega.theme.inc).
  • Notice: Trying to access array offset on value of type null w omega_pager() (linia 62 z /home/morowiec/public_html/morowiec7/web/sites/all/themes/contrib/omega/omega/includes/omega.theme.inc).

Arktikum Science Museum

Kraj: 
Finlandia

Arktikum to muzeum i centrum naukowe poświęcone Laponii i terenów arktycznych. Podejście Finów do muzealnictwa znacznie różni się od tego co mozna spotkać w Polsce. Nie zobaczymy tutaj napisów "nie dotykać" za to jest mnóstwo prezentacji multimedialnych, elementów które można dotknąć, coś włączyć, usłyszeć śpiew ptaków, wycie wilków. Przykładem jest tablica z futrami rożnych zwierząt które można było dotknąć, pomyśleć o ich właścicielach i potem sprawdzić na zdjęciu czy się poprawnie rozpoznało. Dużo jest tez wypchanych zwierząt, a największe wrażenie, zapewne przez swoje rozmiary robi łoś, poza nim jeszcze renifer, niedźwiedź polarny i całe mnóstwo ptactwa. Ważnym elementem poznawczym są też przekroje, jak na przykład ta dotycząca łowienia pod lodem, wraz z pokazanymi rożnymi sposobami połowu. Dużo wystaw jest czasowych, dlatego będąc kolejny raz w Rovaniemi warto odwiedzić to miejsce ponownie.

Standardowo jest też film dokumentalnego o Laponii.

2 godziny wystarcza tylko na bardzo pobieżne przeglądniecie zbiorów tego miejsca, a kto postanowi spędzić tutaj cały dzień, nie wyjdzie rozczarowany.

Odwiedzone podczas: