Komunikat o błędzie

Deprecated function: Unparenthesized `a ? b : c ? d : e` is deprecated. Use either `(a ? b : c) ? d : e` or `a ? b : (c ? d : e)` in include_once() (line 1389 of /home/morowiec/public_html/morowiec7/web/includes/bootstrap.inc).

Jyväskylä

Data: 
10.08.2005

Tradycyjnie rano pobudka, śniadanie i pędem do szkoły na zajęcia. W dzisiejszym dniu zaplanowane są wykłady o biosensorach, biochipach, biomateriałach i medycznych implantach. Po zajęciach posufrować trochę po sieci i na obiad.

Wracając do akademika wizyta w sklepie. Tutaj kilka uwag które mogą się przydać wszystkim wyjeżdżającym do Finlandii. Sklepy przeważnie otwarte są w godzinach 9 do 21. Najtaniej kupować w dużych sklepach z daleka od osiedli - różnice w stosunku do osiedlowych supermarketów mogą sięgać nawet 50% na podstawowych produktach... Warto również kupować opakowania zbiorcze - przykład napoje 1,5l jedna butelka 2.5E dwupak już od 2.95E. Butelek też nie warto wyrzucać ponieważ są one w większość wypadków zwrotne (łatwo je rozpoznać po grubszym plastiku) odpowiednio 0,5l - 0.20E, a 1,5l 0.40E. Hmmmm... co jeszcze margaryna nie zawsze jest taka jak u nas i można kupić wyrazie słona. Alkohol w sklepach sprzedawany jest tylko do godziny 21. Kilka przykładowych cen: - ziemniaki: 0.60E do 1E - mały jogurt: 0.50E do 0.70E - batoniki: od 0.30E - chleb: 1E do 4E - napoje 1,5l : 2E do 4E.

Wieczorem spotkanko w gronie ekipy z Politechniki, dzielenie się wrażeniami ze szkoły. O 23 do spania