Komunikat o błędzie

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls w menu_set_active_trail() (linia 2405 z /home/morozab3/public_html/morowiec_pl/includes/menu.inc).

Zamek Raseborg

Kraj: 
Finlandia

Ruiny Raseborg, położone na skale w poblizu rzeki o tej samej nazwie, są pozostałościami zamku, który został prawdopodobnie zbudowany w 14 wieku, kiedy skała wciąż otoczony wodą. Nazwa Raseborg została wymieniona oficjalnie po raz pierwszy w piśmie w roku 1378 . Jest to typowy średniowieczny zamek, który został zbudowany w długim okresie czasu. Nie ma innego podobnego zameku w Finlandii.

Znaczenie strategiczne

Największe znaczenie Raseborg był prawdopodobnie w dziedzinie handlu. Został zbudowany w osłoniętym miejscu na południowym wybrzeżu, prawdopodobnie w celu obrony interesów szwedzkich wobec udanej ekspansji hanzeatyckiego miasta Reval (Tallinn). Najwiekszy rozkwit twierdzy Raseborg nastapił w połowie XV wieku, kiedy (wydalony) król Karl Knutsson Bonde (Karol VIII) dokonywał sądu w zamku przy wielu okazjach. Został opuszczony w 1550 roku na ponad 300 lat. Pierwsze działanie w celu odnowienia zamku zostały podjęte w 1890 roku.

Na terenie zamku został nagrany teledysk do piosenki Orjatar power-metalowego zespołu Teräsbetoni.

Odwiedzone podczas: