Komunikat o błędzie

Deprecated function: Unparenthesized `a ? b : c ? d : e` is deprecated. Use either `(a ? b : c) ? d : e` or `a ? b : (c ? d : e)` in include_once() (line 1389 of /home/morowiec/public_html/morowiec7/web/includes/bootstrap.inc).

Północ Europy

Murmańsk, tam gdzie słońce nie zachodzi latem

Murmańsk, tam gdzie słońce nie zachodzi latem

Pomysł na wyjazd prosty - Murmańsk. Dlaczego tam? Kilka lat temu przejeżdżając przez Ivalo w Finlandii zobaczyłem znak - Murmańsk 303km... I to nie na północ tylko na wschód... Dopiero wtedy uświadomiłem sobie jak daleko jestem od domu.Zawsze jednak coś wypadało, brakowało ludzi z którymi można do Rosji pojechać. Koncepcją wyjazdu udało się zarazić Patryka i Krzyśka z którymi byłem w Rumunii.Od pomysłu do realizacji droga długa.

Polowanie na zorzę polarną

Z wielu ciekawych zjawisk zachodzących na północy najbardziej chciałem zobaczyć zorzę polarną. Ciekawszą opcją wydało mi się polecenie do Norwegii i zobaczenie Tromso i Lofotów zimą. Tego jak inny potrafi byc krajobraz.

Szlakiem zamków Finlandii

Podczas poprzedniego wyjazdu do Finlandii zaciekawiła mnie kwestia zamków w Finlandii, o których mówi sie raczej mało. Najszęściej wspomina się o zamku w Savonlinna, Turku czy o Suomenlinnie. Jest ich jednak znacznie więcej, bo około 20. Wiekszość z nich udało mi się odwiedzić:

Mroźne Helsinki

Helsinki zimą? Czemu nie... Pomysł wyjazdu do Helsinek powstał podczas świętowania dnia niepodległości Finlandii na początku grudnia. Potem jakoś to ucichło... W okolicach Świąt Bożego Narodzenia znaleźliśmy promocję biletów - szybka decyzja jedziemy! Ostatecznie okazało się że tylko my dwoje. Termin odstani możliwy czyli 9-11 lutego.

Arktyczny szlak 2006

Jutro wyjazd... powoli wszystko zaczyna się układać po mojej myśli, jakoś to wszystko ogarniam. Dziś szalony dzień - położyłem się spać przed 3 rano, o 6.40 pobudka i jazda do Nowego Dworu Mazowieckiego, oddać motocykl na przegląd, wymianę płynów i opon. Godzinę później melduję się u Michała - uzgadniamy co trzeba wykonać i odwozi mnie na dworzec PKP. Godzina jazdy do Warszawy. Pociąg ma opóźnienie, dojeżdżam dopiero koło 10. Teraz trzeba trochę popracować. Godzina 18 telefon do Michała - motocykl do odebrania, dogadujemy się z Karolem i Ewka na 19.

Laponia i Kraje Nadbałtyckie

Witajcie na stronie mojej wyprawy do Finlandii - Tarnów -> Warszawa -> Krynica Morska -> Wilno -> Ryga -> Talin -> Helsinki -> Jyväskylä -> Inari. Postaram się tutaj na bieżąco wrzucać informacje i zdjęcia z wyprawy.