Komunikat o błędzie

  • Deprecated function: Unparenthesized `a ? b : c ? d : e` is deprecated. Use either `(a ? b : c) ? d : e` or `a ? b : (c ? d : e)` in include_once() (line 1389 of /home/morowiec/public_html/morowiec7/web/includes/bootstrap.inc).
  • Deprecated function: Unparenthesized `a ? b : c ? d : e` is deprecated. Use either `(a ? b : c) ? d : e` or `a ? b : (c ? d : e)` w require_once() (linia 10 z /home/morowiec/public_html/morowiec7/web/sites/all/modules/contrib/ip_geoloc/views/ip_geoloc_plugin_style_map.inc).
  • Notice: Trying to access array offset on value of type null w omega_pager() (linia 39 z /home/morowiec/public_html/morowiec7/web/sites/all/themes/contrib/omega/omega/includes/omega.theme.inc).
  • Notice: Trying to access array offset on value of type null w omega_pager() (linia 62 z /home/morowiec/public_html/morowiec7/web/sites/all/themes/contrib/omega/omega/includes/omega.theme.inc).

Kościół Św. Mikołaja w Densus

Kraj: 
Rumunia

Kościół "Mikołaja" jest miejscem kultu w mieście Densus w okolicy miasta Hunedoara. Jest to jeden z najstarszych kościołów obrządku w bizantyjskim w Rumunii, wybudowany w XIII wieku. Od 1991 znajduje się na liście dziedzictwa UNESCO.

Świątynia zbudowana jest na planie kwadratu (6 x 6m) z elementów (cegieł, kamieni, kolumn) pochodzących z ruin starożytnych budowli rzymskich. Dach całego wykonany jest jest z płyt kamiennych. Dodatkowe pomieszczenia zostały dodane od strony południowej w XIV-XV wieku. Cenne malowidła pochodzą z roku 1443, wykonane przez zespół prowadzony przez maestra Stephena, jednego z pierwszych znanych malarzy rumuńskich.

Czas potrzebny na zwiedzanie to około 30-45minut. Dojazd asfaltową drogą. Fani offroadu mogą dojechać szutrówką z północy.

ZałącznikWielkość
Plik kosciol-w-densus.kmz2 KB